Tworzenie serwera na snapshocie - Fabric

W tym poradniku dowiesz się jak stworzyć dobry serwer na snapshocie.

Czym jest snapshot?
Snapshoty to testowe wersje (Minecrafta), tworzone przed oficjalnym wydaniem. Służą one twórcom gry do łatwiejszego znalezienia błędów wykorzystując graczy. Dzięki snapshotom możesz grać na najnowszej wersji długo przed jej wydaniem. Zazwyczaj posiadają całkiem sporo błędów.

Czym jest Fabric?
Fabric to nowa alternatywa dla Forga, którego każdy z was zna. Jest bardzo szybko aktualizowany do nowych wersji/snapshotów. Pozwala na wgrywanie modyfikacji pisanych w API Fabrica. Bardzo szybko staje się popularny, jest szansa, że przyszłości będzie popularniejszy niż Forge, więc warto się nim zainteresować.

Dlaczego Fabric a nie Vanilla?
Fabric posiada całkiem sporą bazę modów tylko na serwer lub tylko na klienta (twój komputer). Niektóre z tych modów w znacznym stopniu zwiększają wydajność serwera, a inne zastępują niektóre pluginy.

Jak stworzyć serwer na snapshocie + Fabricu?
No więc czas przejść do poradnika. Znajdziesz tutaj wszystko na temat instalacji Fabrica na najnowszym snapshocie. Zaczynajmy.

1. Pobranie instalatora
Pierwszym krokiem jest pobranie instalatora z oficjalnej strony. Znajdziesz go Tutaj.

2. Instalacja serwera Fabrica
Następnie musisz skorzystać z wcześniej pobranego instalatora i wybrać serwer Fabrica. Najprościej stworzyć folder na pulpicie z nazwą ‘Fabric Server’, odpalić instalator oraz wykonać następujące czynności:

image

Po chwili pojawi się kolejne okno, w nim musisz pobrać domyślny silnik serwera Minecraft:

image

3. Pierwsze uruchomienie
Jeśli wszystko dobrze zrobiłeś, w swoim folderze zauważysz 2 pliki .jar:
image
Teraz wystarczy zmienić ich nazwy:
image
W tym momencie możesz wrzucić pliki do głównego folderu serwera (jeśli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z Tego poradnika) oraz uruchomić swój serwer.

4. Drugie uruchomienie serwera
Jeśli zrobiłeś wszystko z punktu 3. pewnie zauważyłeś, że twój serwer się nie uruchomił. Stało się tak, ponieważ Fabric nie może znaleźć pliku server.jar (aktualnie minecraft.jar). Żeby Fabric mógł znaleźć ten plik, musisz w nowo wygenerowanym pliku fabric-server-launcher.properties zmienić wartość ‘serverJar=server.jar’ na ‘serverJar=minecraft.jar’. Teraz możesz ponownie uruchomić swój serwer, a po chwili będziesz mógł na niego dołączyć.

5. Zalecane modyfikacje
Jak już wiesz, Fabric wspiera modyfikacje pisane w jego API. W spisie niżej znajdziesz kilka polecanych:
FabricAPI - Potrzebny do działania większości modów Fabrica.
Starlight - 35x szybszy system oświetlania, dwukrotnie przyspiesza generowanie chunków oraz częściowo niweluje lagi spowodowane dużymi mechanizmami pełnymi pistonów.
SimpleAuth - Alternatywa dla wszystkim znanego AuthmeReloaded, przydaje się jeśli twój serwer jest w trybie offline (non-premium).

1 polubienie