Zmiana wersji / postępy w grze

Witam,
chciałbym zmienić wersję Forge 1.20.4 na najnowszą Forge 1.20.6. Jak powinienem to zrobić żeby zachować postępy w grze, czy to w ogóle możliwe, czy zainstalowanie nowej wersji kasuje dotychczasowy świat.
Kiedy chcę to zrobić z poziomu panelu zarządzania jest informacja:
“* Po wykonaniu reinstalacji stracisz nieodwracalnie wszystkie dane z serwera.”

Hej,
proszę, pomóżcie mi z tymi pytaniami. Może były tendencyjne, nie dla mnie, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nie więc zadałem na forum. Nie chcę wywalić dzieciom ich świata, a proszą mnie wciąż o najnowszą wersję.
Z góry bardzo dziękuję!!

Witam, przed wszystkim proszę zalogować się do FTP oraz proszę wykonać backup świata np. klonując foldery world, world_nether i world_the_end na np. pulpit na komputerze.

Gdy już to zrobiliśmy, możemy przystąpić do zmiany silnika, tak - jest wiadomość w panelu że wszystkie dane będą usunięte lecz dopóki nie zaznaczymy “przywróć ustawienia fabryczne” to żadne dane (oprócz silnika) nie znikną.

Teraz po backupie i zmianie silnika, proszę uruchomić serwer oraz wejść na niego i sprawdzić czy świat dobrze się załadował z starszej wersji na nową.

Jeżeli zostaną napotkane jakieś problemy proszę pisać śmiało, pamiętajmy że świat ma kopię zapasową (foldery na pulpicie) więc jeżeli coś poszło by nie tak zawsze można wrócić do poprzedniej wersji i wczytać świat.

Serdeczne dzięki za dokładny opis!!
Na FTP znalazłem tylko katalog World, nigdzie nie było netheru u endu, choć wszystkie te miejsca były wielokrotnie odwiedzane. Czy to ma jakieś znaczenie, że ich nie ma, ewentualnie gdzie mogę szukać tych katalogów?

Akurat tutaj był mój błąd, przy silnikach Forge jest tylko jeden folder który zawiera wszystkie trzy światy.

Co do tamtej wiadomości zapomniałem o jednej rzeczy, jeżeli to silnik Forge będzie trzeba zaktualizować mody do najnowszej wersji ponieważ inaczej nie zadziałają (przynajmniej nie powinny, chociaż niektóre mogą działać na kilku wersjach na raz)

Dzięki!
Wszystko zrobione tak jak opisane, gra odpalona, po wybraniu połączenia z serwerem na ekranie pojawia się “wczytuję świat” i od razu pojawia się kolejny komunikat:

Utracono połączenie
Internal Exception: io.netty.handler.codec.DecoderException: Failed to decode packet ‘clientbound/minecraft:update_attributes’

Taki sam efekt na innych komputerach :frowning:

Widzę w necie, że to nie tylko mój problem, ale nawet dość częsty. Niestety znajdowałem jedynie zgłaszanie problemu, ale nigdzie rozwiązania. Czy ktokolwiek miał również podobny komunikat? Albo zna lekarstwo??

PS. Backup świata się przydał, bo powrót do wersji 1.20.4 wyczyścił cały ekwipunek i skrzynki…